دود دست سوم سیگار هم خطر دارد

0 14

دود دست سوم سیگار هم خطر دارد

تاکنون در مورد تاثیرات منفی دود سیگار روی اطرافیان فرد سیگاری بسیار گفته و شنیده‌ایم و اکثریت افراد از مشکلات بهداشتی ناشی از سیگاری‌های غیر مستقیم یا به اصطلاح دود دست دوم به خوبی باخبرند، اما هم اکنون پژوهشگران نگرانی خود را درباره‌ی پدیده‌ای اعلام کرده‌اند که اصطلاحأ به آن دود دست سوم سیگار می‌گویند و بسیاری از مردم از این قضیه که حتی سیگارکشیدن دور از اطرافیان می‌تواند برای آنان بسیار خطرناک باشد بی‌اطلاع‌اند. در حالی که دود دست سوم نیز مانند دود مستقیم سیگار و دیگر انواع دخانیات خطرناک است ولی اطلاعات اندک مردم از آن باعث آسیب‌رسانی ناخواسته به دیگر افراد به خصوص کودکان می‌گردد. به همین بهانه با دکتر آرش نیک‌خلق گفتگو کردیم.

مراحل تغییر در مصرف کنندگان مواد محرک (شیشه)

0 13

مراحل تغییر در مصرف کنندگان مواد محرک (شیشه)

در این نوشته سعی می‌شود تا به این سؤال مهم خانواده‌ها که: چگونه می‌توانیم مصرف کنندگان مواد و شیشه را به طرف درمان سوق دهیم؟ پاسخ داده شود.

سوء مصرف آمفتامین‌ها و شیشه

0 12

سوء مصرف آمفتامین‌ها و شیشه

در عصر حاضر، مافیای مواد مخدر آنچنان هوشمند عمل نموده و در حال بحث و بررسی بهترین راه‌ها و روش‌ها جهت رونق بخشیدن به تجارت خود می‌باشند که تا دولت‌ها می‌آیند راه‌های مبارزه با یک نوع اعتیاد را پیدا کنند، مافیای اعتیاد، ماده‌ی دیگری عرضه می‌کند. زمان زیادی طول می‌کشد تا دولت‌ها  بتوانند راهی برای مبارزه صحیح با اعتیاد جدید بیابند و این چرخه در حال تکرار بوده و هست. در واقع مافیای اعتیاد دقیقا مثل یک شرکت تجاری موفق و یک کارخانه عمل می‌کند، دائما بازار مصرف را تحت نظر دارد و بررسی می‌کند تا نیازهای جدید بازار را بیابد و اشکالات و معایب کالای خود (البته از دید سودآوری نامشروع خودشان ) را رفع کند یا کالایی جدید منطبق بر شرایط بازار و نیازهای مصرف کنندگان تولید و عرضه کند. صاحبان این تجارت ضد انسانی موفق حتی ترکیب سنی جمعیت جهان در کشورهای مختلف  و سطح تحصیلات و آداب و رسوم و فرهنگ و سنن ملت‌ها را می‌سنجند و در تنظیم فعالیت‌های تجاری خود و نوع کالایی که عرضه می‌کنند به این نکات توجه کامل دارند. یکی دیگر از محصولات چرخه فوق مافیای اعتیاد، آمفتامین‌ها هستند.

جامعه‌ی صنعتی و اعتیاد به مواد صنعتی

0 10

جامعه‌ی صنعتی و اعتیاد به مواد صنعتی

دوری از طبیعت و ازدحام پر مشغله‌ی زندگی شهری، رفت و آمدها،زندگی خارج از ریتم تعادل، از جمله ویژگی‌های عناصر جامعه‌ی صنعتی است كه به اضطراب و بی‌قراری گروهی از وابستگان به مواد اعتیاد آور كه زاییده‌ی‌ همین جامعه‌ی ساخته دست بشری است، دامن می‌زند. وابستگان به مواد صنعتی، گروه جدیدی از مصرف كنندگان مواد محسوب می شوند كه به طور روز افزون در جوامع كنونی رو به ازدیاد و گسترش می باشند.  

اولین2345678911

تماس با ما

همین حالا با ما تماس بگیرید. اطلاعات شما نزد ما محرمانه باقی می ماند.

ساعات کار

همه روزه ۲۴ ساعت شبانه‌روز

نشانی

تهران، بزرگراه شهید خرازی، خروجی شهید اردستانی، کیلومتر 4 جاده روستای وردیج

ایمیل

info@verdij.com

شرایط پذیرش

  • تمایل بیمار برای اقامت و بهبودی
  • حداقل سن 18 و حداکثر 55
  • دارا بودن سلامت نسبی جسمی و روانی با تایید روانشناس بالینی و پزشک مرکز
  • دارا بودن شرایط پذیرش پس از مصاحبه و تایید سرپرست تیم درمان
  • همراه داشتن کارت شناسایی معتبر
  • همراه داشتن یک نفر از افراد درجه یک خانواده با کارت شناسایی معتبر به عنوان بیمار
  • پرداخت هزینه کامل درمان یک دوره ۳۰ روزه هنگام تشکیل پرونده و پیش از آغاز هر دوره در صورت تمدید دوره
  • حضور خانواده بیمار در جلسات آموزشی هفتگی که توسط مشاور خانواده مرکز برگزار می شود
  • بیمار پس از اتمام هر دوره ۳۰ روزه و پیش از تمدید دوره بعدی با درخواست کتبی و هماهنگی خانواده و تایید سرپرست تیم درمان می تواند به مدت 24 الی 48 ساعت به همراه خانواده از مرخصی استفاده کند و مجددا ادامه درمان دهد.
DNN